Przejdź do treści
Home » Blog » Pranie Tapicerki Gdańsk

Pranie Tapicerki Gdańsk

Meble tapicerowane to cenny towar w wielu domach. Wiele osób kupuje nowe meble, ale inni odziedziczyli swoje krzesła i sofy. Tak czy inaczej, meble tapicerowane to inwestycja, która doda klasy i komfortu każdemu domowi. Jednakże, jeśli nie są one konserwowane, meble tapicerowane mogą wyglądać na przestarzałe i tandetne.


Kupując meble, zazwyczaj okazuje się, że są one pokryte tkaniną poliestrową lub bawełnianą. Tkanina ta jest często dość miękka i przyjemna w dotyku. Po zakupie tkanina może zacząć wyglądać na zużytą i postrzępioną od ciągłego użytkowania. Z biegiem czasu to zużycie może sprawić, że Twoje meble będą wyglądać na przestarzałe i nieatrakcyjne.

Aby Twoje meble wyglądały dobrze, musisz je okresowo czyścić.

Galeria z efektami czyszczenia tapicerki meblowej


Krzesła tapicerowane, sofy i inne meble mogą szybko się zabrudzić podczas regularnego użytkowania. Na tych powierzchniach gromadzi się kurz od ludzi przechodzących codziennie obok Twojej sofy. Ponadto na tkaninie gromadzą się plamy z jedzenia, gdy ludzie siadają na krzesłach i jedzą.

Regularne czyszczenie pomaga zachować wygląd tapicerki, jednocześnie zmniejszając ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii w całym domu.

Sprawdź nas na mediach społecznościowych


Do czyszczenia tapicerki potrzebny jest roztwór wody i octu. Zacznij od wyprania tkaniny metodą wodną. Wlej trochę octu na miękką szmatkę i wykręć, aż będzie całkowicie zwilżona. Użyj tego roztworu octu, aby dokładnie wyczyścić meble, mocząc w nich ręczniki tapicerskie. Możesz również użyć szczoteczki do zębów, aby usunąć brud z powierzchni tkaniny. Poczekaj, aż mebel wyschnie, zanim go schowasz.

Możesz regularnie czyścić przedmioty tapicerowane, aby wyglądały jak nowe. Regularne czyszczenie zapobiegnie osadzaniu się kurzu na meblach i zmniejszy ich komfort dla użytkowników. Dodatkowo możesz łatwo usunąć zabrudzenia z tkaniny za pomocą roztworu wody i octu.

Następnie możesz usunąć brud za pomocą miękkiego ręcznika, jednocześnie nabłyszczając tkaninę cienką warstwą pasty za pomocą szorstkiej szmatki lub roztworu do czyszczenia pędzli.

Przedmioty tapicerowane to inwestycja, która doda wartości do każdego domu. Jednak, jeśli nie są konserwowane, meble tapicerowane mogą wyglądać na przestarzałe i tandetne. Na szczęście czyszczenie tapicerki jest łatwe i opłacalne; wszystko czego potrzebujesz to roztwór wody i octu oraz kilka ręczników lub ściereczek w roztworze octu.

Regularne czyszczenie zapewnia zarówno komfort, jak i wygląd ulubionej tapicerki!

Przy większych zabrudzeniach polecamy skorzystanie z profesjonalnej firmy czyszczącej tapicerki meblowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *