Przejdź do treści
Home » Blog » Jak pozbyć się przykrych zapachów z tapicerki meblowej?

Jak pozbyć się przykrych zapachów z tapicerki meblowej?

Meble tapicerowane to najczęściej spotykana dekoracja w salonie. Na środku, przed telewizorem, zwykle znajduje się sofa i fotele, na których spędzamy długie wieczory. Przyjemne spotkania, spotkania rodzinne, wspólne biesiady – to wszystko odciśnie swoje piętno na wnętrzu kanapy. Czipsy ziemniaczane, plamy po sokach i winie oraz brud po naszych czworonożnych pupilach to najczęstsze rodzaje zanieczyszczeń. Zabrudzenia te mają swój własny zapach, który z czasem może stać się nieprzyjemny.

Czyszczenie tapicerki nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza gdy materiał ma porowatą strukturę, która szybko i łatwo wchłania wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Warto zauważyć, że nawet niewielka ilość jedzenia, brudu czy psiej śliny, schowana w tapicerce sofy i nie usunięta – po pewnym czasie zaczyna brzydko pachnieć. Trudno zrelaksować się na takiej sofie i posadzić gości w fotelu, który wydziela podejrzany zapach.

Zobacz: Jak radzimy sobie z trudnymi plamami

Każdy, kto użytkował meble tapicerowane, zastanawia się, jak utrzymać je w idealnym stanie. Niestety domowe sposoby nie zawsze wystarczą. Silne detergenty często mają silny chemiczny zapach, nie wszystkim się podobają i nie są zalecane dla alergików. Możesz wypróbować dezodoranty do tapicerki i kupić neutralizatory zapachów (zwłaszcza jeśli chcesz pozbyć się zapachu zwierząt), ale tapicerkę najlepiej powierzyć fachowcowi.

1 komentarz do “Jak pozbyć się przykrych zapachów z tapicerki meblowej?”

  1. Pingback: Dlaczego warto czyścić tapicerkę meblową? - SzuruSzuru Czyszczenie tapicerki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *