Przejdź do treści
Home » Blog » Usuń roztocza i inne drobne szkodniki z tkaniny metodą ekstrakcyjną

Usuń roztocza i inne drobne szkodniki z tkaniny metodą ekstrakcyjną

Właściwa ekstrakcja skutecznie usuwa plamy i zabrudzenia z włókien tkaniny, a także zapobiega powstawaniu plam – typowego osadu po samodzielnym praniu sof, sof czy segmentów. Jeśli próby wyczyszczenia plamy mydłem lub innymi detergentami nie powiodą się (lub jeśli plama pojawi się na tapicerce), jedną z możliwości jest czyszczenie ekstrakcyjne.

Ekstrakcja to sposób na usunięcie zabrudzeń z włókien dywanów lub tapicerki. Do czyszczenia powierzchni można zastosować inne metody czyszczenia, ale usuwanie plam i zabrudzeń, które gromadzą się podczas normalnego użytkowania wewnątrz włókien, wymaga użycia specjalistycznych środków czyszczących, które należy spłukać z tkaniny na koniec prania.

Roztocza – jak usunąć z kanapy?

Metoda ekstrakcyjna to najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się zanieczyszczeń z dywanu, fotela czy kanapy. Jest w pełni bezpieczna dla materiału, nie niszczy struktury i pozwala usunąć nawet najbardziej oporne plamy. Pranie metodą ekstrakcyjną polega na dokładnym wyczyszczeniu powierzchni z brudu za pomocą ssawki natryskowo-ssącej.

usuwanie roztoczy poprzez pranie tapicerki

Metoda którą stosujemy do prania i czyszczenia dywanów, wykładzin oraz tapicerek meblowych polega ona na rozpyleniu nad czyszczoną tkaniną roztworu wody i środka czyszczącego i następnym jego odessaniu. Brud oraz zanieczyszczenia są w ten sposób rozpuszczane i usuwane. Pozostała niewielka wilgoć szybko odparowuje z czyszczonego dywanu, wykładziny lub tapicerki meblowej. Metoda ta czyści dogłębnie dywany, wykładziny oraz tapicerki meblowe nie pozwalając na ich przemoczenie.

Zarezerwuj termin prania tapicerki meblowej już teraz

Śledź nas na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *